+420 733 734 348 beck@beck.sk

Zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov. Komentár

Komentáre | 1872 strán | vydané 20. 12. 2023
Viac Menej
  • 159 € s DPH 144,55 € bez DPH

Skladom

Vydaním tejto knihy sme spoločne s tľačiarňou FINIDR zasadili jeden nový strom.

Komentár k zákonu o vlastníctve bytov a nebytových priestorov od autorského kolektívu vedeného JUDr. Marekom Valachovičom, PhD., predstavuje historicky najkomplexnejší komentár k tomuto tzv. „bytovému zákonu“, aký bol doposiaľ na knižnom trhu publikovaný. O tom svedčí viac ako dvojnásobný rozsah diela oproti jeho predchádzajúcemu... Viac

Súvisiace tituly

Súvisiace tituly

Viac o titule

Komentár k zákonu o vlastníctve bytov a nebytových priestorov od autorského kolektívu vedeného JUDr. Marekom Valachovičom, PhD., predstavuje historicky najkomplexnejší komentár k tomuto tzv. „bytovému zákonu“, aký bol doposiaľ na knižnom trhu publikovaný. O tom svedčí viac ako dvojnásobný rozsah diela oproti jeho predchádzajúcemu vydaniu. Aj z tohto dôvodu vychádza komentár prvýkrát v edícii tzv. Veľkých komentárov.

Publikácia vychádza k 30. výročiu prijatia, resp. účinnosti tohto právneho predpisu, pričom prináša aktualizovaný a doplnený výklad, ponúkajúci podrobný rozbor jednotlivých ustanovení a to vrátane 9 novelizácií predmetného zákona, ktoré boli prijaté od predchádzajúceho vydania knihy v roku 2012. Komentár reaguje aj na doposiaľ poslednú novelu predmetného zákona č. 205/2023 Z. z., účinnú od 1. 4. 2024, pričom je obohatený aj o aktualizovanú judikaturu nielen civilných, správnych, ale aj trestných súdov. Autori tak nielen poukazujú na rôzne názory z praxe, ale za použitia rôznych metód výkladu právnych noriem a ich praktických skúseností sa snažia nájsť primerané odpovede na množstvo výkladových problémov, ktoré sú dlhodobo predmetom odborných diskusií. Z týchto dôvodov je komentár užitočnou pomôckou nielen pre správcov bytových domov a spoločenstvá vlastníkov, ale aj pre všetky právnické profesie, orgány verejnej moci, či bankový a developerský sektor.

Vedúci autorského kolektívu, JUDr. Marek Valachovič, PhD., nášmu nakladateľstvu poskytol zaujímavý rozhovor týkajúci sa najkomplexnejšího komentára k "bytovému zákonu" na knižnom trhu. Rozhovor nájdete na našom blogu TU.

Detaily

  • Objednávacie číslo: SO_EVK19
  • ISBN: 978-80-8232-042-1
  • Vydanie: 1.
  • Dátum vydania: 20. 12. 2023
  • Typ publikácie: Komentáre
  • Počet strán: 1872