+420 733 734 348 beck@beck.sk

Novinka

Digitalizácia a umelá inteligencia v obchodných spoločnostiach

Monografie | 144 strán | vydané 25. 03. 2024
autor
Viac Menej
  • 18 € s DPH 16,36 € bez DPH

Skladom

Predkladaná monografia venuje pozornosť vysoko aktuálnej téme digitalizácie v oblasti korporátneho práva s konkrétnejším zameraním sa na úroveň digitalizácie súvisiacich procesov pri zakladaní a realizácii zmien v obchodných spoločnostiach, na možnosti využitia digitálnych technológií pri hlasovaní ich orgánov či na spôsoby ingerencie... Viac

Súvisiace tituly

Súvisiace tituly

Viac o titule

Predkladaná monografia venuje pozornosť vysoko aktuálnej téme digitalizácie v oblasti korporátneho práva s konkrétnejším zameraním sa na úroveň digitalizácie súvisiacich procesov pri zakladaní a realizácii zmien v obchodných spoločnostiach, na možnosti využitia digitálnych technológií pri hlasovaní ich orgánov či na spôsoby ingerencie umelej inteligencie pri rozhodovaní obchodnej spoločnosti. Monografia ponúka čitateľovi porovnanie základných inštitútov so zahraničnými právnymi úpravami a načrtnutie významných právnych otázok prevažne súvisiacich s umelou inteligenciou, ktoré bude potrebné v blízkej budúcnosti právne regulovať.

„Monografia je vhodná pre študentov práva i právnikov v teoreticko-právnej a aplikačno-právnej oblasti, ktorí majú záujem o korporačné právo v podmienkach dynamických procesov digitalizácie a prijímania aspektov umelej inteligencie normami súkromného práva nielen v slovenskom právnom prostredí.“                                prof. JUDr. Mária Patakyová, PhD.

„Dielo prináša mnohé zaujímavé postrehy a poznatky, autor otvára viaceré otázky zásadného významu (napr. právna zodpovednosť AI), na niektoré z nich ponúka aj rámcové odpovede či zreteľa hodné postrehy.“                                                                                                                                                                                                                        doc. JUDr. Ing. Martin Kubinec, PhD., univ. prof.

„Publikácia vypĺňa podstatnú medzeru na knižnom trhu, pretože takto autorsky uchopené monografické spracovanie zvolenej matérie doposiaľ v našich podmienkach absentovalo.“                                                                                                                                                                                                                                                                                JUDr. Lukáš Tomaš, PhD.

Detaily

  • Objednávacie číslo: SO_EPI95
  • ISBN: 978-80-8232-050-6
  • Vydanie: 1.
  • Dátum vydania: 25. 03. 2024
  • Typ publikácie: Monografie
  • Počet strán: 144

Downloads