+420 733 734 348 beck@beck.sk

Potravinové právo

Učebnice | 344 strán | vydané 13. 06. 2022
Viac Menej
  • 35 € s DPH 31,82 € bez DPH

Skladom

Publikácia je prvou svojho druhu na knižnom trhu nielen v Slovenskej, ale i v Českej republike. Autorský kolektív skúsených vysokoškolských pedagógov z Právnickej fakulty Trnavskej univerzity a odborníkov zo súdnej a potravinárskej praxe (Najvyšší súd Slovenskej republiky, Potravinárska komora Slovenska) prináša systematický výklad... Viac

Súvisiace tituly

Súvisiace tituly

Viac o titule

Publikácia je prvou svojho druhu na knižnom trhu nielen v Slovenskej, ale i v Českej republike. Autorský kolektív skúsených vysokoškolských pedagógov z Právnickej fakulty Trnavskej univerzity a odborníkov zo súdnej a potravinárskej praxe (Najvyšší súd Slovenskej republiky, Potravinárska komora Slovenska) prináša systematický výklad základných princípov a inštitútov potravinového práva, pričom vychádza predovšetkým z vnútroštátneho právneho poriadku a z právnych noriem Európskej únie. Reflektuje tiež aktuálnu rozhodovaciu činnosť vnútroštátnych najvyšších súdnych autorít, ako aj rozhodovaciu činnosť Súdneho dvora Európskej únie a Európskeho súdu pre ľudské práva. Autori venujú osobitnú pozornosť aktuálnej problematike označovania potravín a bezpečnosti potravín, nechýba ani podrobné spracovanie úradných kontrol potravín a trestania v potravinovom práve. Vysokoškolská učebnica je určená predovšetkým študentom právnických fakúlt, využiť ju však môžu i študenti v študijnom odbore potravinárstvo. S ohľadom na obsah a na spracovanie možno knihu odporučiť aj sudcom, advokátom, zamestnancom orgánov úradnej kontroly potravín a tiež subjektom v potravinárskej praxi.

V rozhovore s výkonnou riaditeľkou Potravinárskej komory Slovenska, JUDr. Janou Venhartovou, LL. M., sa okrem iného dočítate o bezpečnosti potravín, ale i dôvode, prečo je publikácia Potravinové právo cennou pomôckou pre všetkých právnikov aj neprávnikov, ktorí majú záujem o hlbšiu znalosť tejto problematiky. Celý rozhovor môžete nájsť na blogu Nakladateľstva C. H. Beck.

Detaily

  • Objednávacie číslo: SO_PU22
  • ISBN: 978-80-8232-016-2
  • Vydanie: 1.
  • Dátum vydania: 13. 06. 2022
  • Typ publikácie: Učebnice
  • Počet strán: 344