Odborné informácie C. H. Beck
kvalitné - kompetentné - kompletné

out of stock
C.H. Beck out of stock

Viac zobrazení

M&A na Slovensku

Bežná cena (s DPH): 19,00 €

Early bird: bez DPH: 14,34 € s DPH: 15,77 €

ALEBO

Právnický a daňový sprievodca

autor:

Gyárfáš, Matulníková, Vavrák

ISBN: 978-80-89603-70-1
Počet strán: 232
Typ Publikácie: Monografie
Objednávacie č.: SO_EPI40
Dátum vydania: 22.3.2019
Väzba: Brožovaná
Dostupnosť Skladom

TENTO ROK SI PRIPOMÍNAME ÚŽASNÝCH 30 ROKOV SLOBODY. OSLAVUJEME VÝROČIE NEŽNEJ REVOLÚCIE, KTORÁ OTVORILA CESTU DEMOKRACII, SLOBODE SLOVA, PODNIKANIU ALEBO CESTOVANIU. NAKLADATEĽSTVO C. H. BECK VÁM PRI PRÍLEŽITOSTI TÝCHTO OSLÁV PRIPRAVILO VÝBER 17 TITULOV SO 17 % ZĽAVOU A K TOMU JEDEN KĽÚČOVÝ!Táto mimoriadna akcia platí od 28. 10. 2019 do 31. 12. 2019 len pre SR; zľavy sa nesčítajú. Kompletný výber akčných titulov nájdete TU.


Ambíciou tejto knihy je ponúknuť slovenským čitateľom prvého sprievodcu právnymi aspektami M&A transakcií – teda transakcií označovaných v slovenčine ako fúzie a akvizície, pri ktorých dochádza k zmene kontroly nad podnikateľskými jednotkami, ich spájaniu a rozdeľovaniu.
Ide o transakcie, ktoré sú bežnou súčasťou každej modernej trhovej ekonomiky a na Slovensku sa im venuje nemálo podnikateľov, právnikov, daňových a iných poradcov. Možno si pritom predstaviť rôznorodé transakcie od veľkých privatizácií štátnych podnikov až po predaj stredných a malých rodinných firiem. Komplexné pojednanie o právnych aspektoch týchto transakcií na Slovensku doposiaľ chýbalo.
Táto kniha sleduje hlavné aspekty štandardnej M&A transakcie od jej štruktúrovania cez predakvizičnú previerku (due diligence), podpis akvizičnej zmluvy, closing transakcie, dohodu o kúpnej cene a jej úpravy až po prípadné nároky z rôznych vád. Ďalej sa venuje súťažnoprávnemu schvaľovaniu koncentrácií, pracovnoprávnym aspektom, rizikám štátnej pomoci pri transakciách so štátom a daňovým aspektom M&A transakcií.


Nakladateľstvo C. H. Beck prináša rozhovor s vedúcim autorského kolektívu publikácie s tematikou M&A transakcií, JUDr. Jurajom Gyárfášom, LL.M., v ktorom sa dočítate napríklad ako kniha vznikala, aké sú doterajšie reakcie na ňu alebo niečo viac o špecifikách terminológie M&A transakcií.


Rozhovor môžete nájsť na blogu Nakladateľstva C. H. Beck.


 

Kľúčová slová

M&A, fúzie, akvizície, due diligence, akvizičná zmluva, closing transakcia
Tu nám môžete položiť akúkoľvek otázku ohľadom práve zobrazeného produktu


  • Otázka nesmie obsahovať odkazy